O firmie

Firma MH Automatyka rozpoczęła swoją działalność jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w kwietniu 2003 roku. Natomiast na rynku elektrotechnicznym i automatyki przemysłowej jest obecna od 1998 roku.

Siedziba główna spółki mieści się w Gdańsku przy ul. Harfowej, gdzie również znajduje się jeden z oddziałów handlowych oraz powstały w 2004 roku dział projektowy i dział automatyki. Wykonujemy projekty i systemy automatyki na okrętach wojennych, w dużych zakładach przemysłowych, oczyszczalniach i przepompowniach ścieków. Współpracujemy również z mniejszymi firmami zgodnie z naszą zasadą, że nie ma klientów zbyt małych i zbyt mało ważnych. Każdy klient, który się do nas zwraca obsługiwany jest z taką samą troskliwością i zaangażowaniem.

Pozostałe oddziały handlowe firmy znajdują się w Warszawie i Wrocławiu. Współpracujemy z klientami na terenie całej Polski.

W ramach swojej działalności spółka otworzyła nowy dział zajmujący się projektowaniem i wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych. W obecnej chwili produkujemy rozdzielnice AC i DC dla firm zajmujących się montażem instalacji fotowoltaicznych. Wyprodukowaliśmy już ok. 30 000 zestawów zabezpieczających instalacje fotowoltaiczne w całej Polsce.

Dzięki posiadanym przez MH Automatykę certyfikatów potwierdzających jakość pewni jesteśmy naszych produktów i usług. Posiadamy certyfikaty Zarządzania Jakością ISO9001:2015 oraz od 2011 roku posiadamy również certyfikat AQAP 2110.

Zatrudniamy inżynierów i techników posiadających wiedzę z zakresu elektrotechniki, automatyki oraz instalacji fotowoltaicznych, klimatyzacji i wentylacji, co pozwala nam utrzymać wysoki poziom techniczny obsługi klientów.

Dzięki posiadanej wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu zaufali nam m.in. :

– Polska Marynarka Wojenna

– Saur Neptun Gdańsk

– Zakład Utylizacji Sp. z o.o. Gdańsk

– Stocznia Remontowa „Nauta”

– Stocznia „Gryfia”

– Gdańska Stocznia „Remontowa” im. J. Piłsudskiego S.A.

– „Unilogo” Piaseczno

– AT Control Gdańsk

– VBW Gdynia

– HG Solution

oraz inni nasi klienci z Polski i zagranicy.

W skrócie zakres naszej działalności można ująć jako:

·      kompletację dostaw aparatury elektrycznej,

·      systemy monitorowania i nadzoru procesów,

·      rozdzielnice inteligentne,

·      kompletację dostaw w zakresie elementów wyposażenia szaf sterowniczych i automatyki,

·      projekt, montaż i uruchamianie układów automatyki przemysłowej,

·      montaż rozdzielnic nn,

·      projektowanie i wykonywanie instalacji fotowoltaicznych,

·      wykonanie i dostawa rozdzielnic do instalacji fotowoltaicznych wg własnego lub powierzonego projektu,

·      doradztwo techniczne i usługi serwisowe.

Wśród naszych Partnerów są światowi, najwięksi producenci tacy jak :

Schneider Electric, EATON Electric, Wieland Electric, Siemens, Noark Electric, Weidmuller, Helukabel Polska, Lapp Kabel. Jesteśmy w stanie dostarczyć naszemu klientowi każde rozwiązanie i każdy produkt.

W kolejnych latach planujemy dalszy rozwój sieci handlowej oraz poszerzenie swojej działalności w zakresie projektowania i wykonywania układów automatyki oraz instalacji fotowoltaicznych na terenie całego świata.

Coraz ciekawszym tematem staje się również magazynowanie energii, dlatego też chcemy poszerzyć naszą ofertę o projekty wraz z dostawą i uruchomieniem banków energii od 200 kW do 10 MW. Współpracujemy w tym zakresie z amerykańskim producentem baterii do tego typu instalacji.

 

 

 

DZIAŁ HANDLOWY

Gdańsk, Warszawa i Wrocław – to miasta w których MH Automatyka Sp. z o.o. posiada swoje biura handlowe, stanowiące podstawę  prowadzenia swojej działalności w całym kraju.

Zgraną ekipę firmy stanowią zespoły inżynierów i techników posiadających obszerną wiedzę i zdolności z zakresu elektrotechniki, automatyki, instalacji fotowoltaicznych oraz klimatyzacji i wentylacji. Dzięki temu od wielu lat służymy doradztwem i pomocą swoim Klientom utrzymując niezmiennie wysoki poziom techniczny obsługi.

Do głównych zadań działu handlowego należy:
• sprzedaż hurtowa aparatury elektrycznej i elementów automatyki
• kompletacja dostaw aparatury elektrycznej
• pomoc techniczna przy poprawnym doborze aparatury elektrycznej i elementów automatyki
• rozwiązywanie bieżących problemów technicznych naszych stałych klientów
• wprowadzanie naszych klientów w nowości produktowe naszych Partnerów
• przygotowywanie ofert od strony technicznej i handlowej i ich późniejsza realizacja

 

DZIAŁ AUTOMATYKI

Nasz dział automatyki istnieje od 2004 roku i zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem układów sterowania i wizualizacji systemów automatyki dla wszystkich gałęzi przemysłu. W naszych projektach stosujemy aparaturę oraz komponenty firm: Schneider Electric, Siemens, Eaton Moeller, Noark Electric, Legrand, ABB, Sarel, Rittal, Wieland Electric i innych.

W zakresie automatyki przemysłowej oferujemy następujące usługi:

• projektowanie, konfiguracja układów sterowania dla przemysłu
• opracowanie koncepcji automatyzacji obiektów i procesów technologicznych
• opracowywanie dokumentacji projektowej w standardzie AutoCAD
• opracowywanie dokumentacji warsztatowej prefabrykatów
• kosztorysowanie prac projektowych, montażowych i instalacyjnych
• budowa szaf sterowniczych według wytycznych klienta
• budowa, kompletacja rozdzielni sterowniczych
• oprogramowanie aplikacyjne:

▪ programowanie sterowników PLC
▪ oprogramowanie paneli wizualizacyjno-sterujących
▪ tworzenie wizualizacji procesów technologicznych SCADA
▪ dobór i konfiguracja falowników (przemienników częstotliwości)

Serwis 

• Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zrealizowanych instalacji automatyki i informatyki
• Serwis urządzeń i oprogramowania obejmuje:

▪ konserwację urządzeń i wymianę części podlegających zużyciu eksploatacyjnemu
▪ konserwację i aktualizację bazy danych
▪ aktualizację systemów operacyjnych
▪ naprawę w przypadku uszkodzeń
▪ podstawianie sprzętu zastępczego
▪ odtwarzanie systemu po wymianie uszkodzonych elementów lub awarii
▪ wsparcie techniczne i rozwiązywanie problemów za pomocą konsultacji telefonicznych
▪ modyfikację, naprawę za pomocą zdalnego dostępu

 

 

NASZE WARTOŚCI

resizer
icon
JAKOŚĆ
resizer
icon
DOSKONAŁOŚĆ I PROSTOTA
resizer
icon
PARTNERSTWO
resizer
icon
NIEUSTANNE DOSKONALENIE

Uważnie przyglądamy się rynkowi i szybko reagujemy na jego zmiany. Dzięki temu kompleksowo obsługuje naszych Klientów oraz staramy się aby wszystkie rozwiązania techniczne idealnie dopasować do ich potrzeb. Jesteśmy specjalistami w branży elektrycznej oraz automatyki przemysłowej. 

W naszej pracy stawiamy na:

JAKOŚĆ

Dbamy o to, aby obsługa naszych Klientów oraz proponowane przez nas rozwiązania były najwyższej jakości. Posiadamy system zarządzania jakością procesów obsługi Klientów oraz uruchamiania systemów automatyki i zarządzania energią elektryczną potwierdzony Certyfikatem ISO 9001:2000. 

DOSKONAŁOŚĆ I PROSTOTĘ

To cechy którymi kierujemy się w naszej codziennej działalności, dążąc do tworzenia prostych, a tym samym bardzo efektywnych rozwiązań – przyjaznych naszym Klientom w ich codziennej pracy. 

 PARTNERSTWO

To siła naszej firmy. Wyznacza nam nowe perspektywy i pozwala dalej się rozwijać. Współpraca z naszymi partnerami daje ogromne możliwości – wspólnie tworzymy rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb rynku oraz do potrzeb naszych Klientów. Chcemy być coraz lepsi, właśnie dlatego w codziennej działalności stawiamy na partnerstwo. Razem tworzymy nową jakość. 

NIEUSTANNE DOSKONALENIE

Staramy się wyznaczać nowe standardy, wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne naszych partnerów handlowych, dzięki czemu zapewniamy naszym Klientom innowacyjne rozwiązania i kompleksową obsługę. Ponadto w pracy dbamy o nieustanne doskonalenie własnych kompetencji i przełożenie ich na wciąż doskonalszą jakość naszych usług. 

 

WSPIERAMY MARZENIA

Drużyna amatorskiego hokeja 
MH Automatyka Dragons Gdańsk

Drużyna powstała na początku 2004 roku. Dwaj kibice Stoczniowca Gdańsk, Bartosz Purzyński i Maciej Pluciński, postanowili spełnić marzenie, czyli przenieść swoją pasję z trybun na lód. Wszystko zaczęli od zera. Po rozeznaniu się w kosztach oraz możliwościach, zebrali grupę znajomych, którą dopełnili entuzjastami zwerbowanymi na jednym z portali studenckich. Funkcję trenera oraz osoby odpowiedzialnej za próbę zrobienia z ludzi o nikłych umiejętnościach hokejowych drużyny objął Jerzy Mależ. Postać barwna i świetnie znana z lodowisk PLH i nie tylko. Rozpoczęcie regularnych treningów stało się możliwe dzięki pomocy pani Gabrysi Ferkau, która bezinteresownie wspierała nas finansowo w najtrudniejszym, pierwszym sezonie.

Minął czas, skład drużyny ustabilizował się, a ludzie związani wspólną pasją zaczęli spędzać ze sobą czas nie tylko na lodzie. Wybrano nazwę drużyny, barwy… rozegrano pierwsze sparingi. W sezonie 2005/2006 drużyny amatorskie z trójmiasta zorganizowały się w ligę, do której to przystąpiło również Dragons.

W roku 2008, po przejęciu drużyny przez trenera Krzysztofa Lehmanna oraz pozyskaniu dwóch nowych bramkarzy Dragonsi zaczęli robić szybkie postępy. Nowy trener poukładał grę i wprowadził nową jakość do treningów. Smoki dołączyły do czołówki TALH i postanowiły spróbować sił na arenie ogólnopolskiej. Drużyna wzięła udział w VIII Mistrzostwach Polski Amatorów zajmując 11 lokatę. W kolejnym sezonie Dragons sięgnęli po swój pierwszy, brązowy medal w TALH oraz zajęli 10 pozycję w IX MPA w Warszawie. Podczas turnieju jako jedyni pokonali jak się później okazało Mistrza Polski drużynę Sielca Sosnowiec.

W bieżącym sezonie drużyna współpracuje z naszą firmą MH Automatyka, która jako sponsor tytularny wspiera drużynę finansowo. Obecna nazwa drużyny  to MH Automatyka Dragons Gdańsk ekipa liczy 25 zawodników. Dragonsi  ciężko pracują nad sobą, a widoczne efekty i wyniki budują oraz napawają optymizmem na przyszłość. W ciągu pięciu lat, mimo trudności, mimo gorszych i lepszych momentów udało się im stworzyć coś pięknego… drużynę. Są razem, rozwijają się, razem stawiają czoła przeciwnościom i razem cieszą się z sukcesów. To coś absolutnie wyjątkowego.

Alan Lalak
Najszybszy Polak najmłodszego pokolenia

Alan swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczął dzięki wystawie bolidów Formuły 1, która miała miejsce pod koniec roku 2008 w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Zaledwie pięć miesięcy później stawiał już swoje „pierwsze kroki” na prawdziwym torze kartingowym w Radomiu. Mając zaledwie 5 lat w pierwszym swoim starcie będącym zarazem inauguracją sezonu 2009 serii EASYKART w Suwałkach, przez wszystkie biegi uzyskiwał czołowe czasy, by ostatecznie na koniec I rundy pokonać wszystkich rywali.

W kolejnym sezonie 2010 na polskiej arenie Alan całkowicie był poza zasięgiem rywali w serii EASYKART 50. Natomiast finał europejski EASYKART 50 w tym samym roku odbył się już pod dyktando Alana i jego kolegi z Czech. Przez całe zawody o prym rywalizowali wyłącznie między sobą. Ostatecznie pomimo uzyskania rekordu toru Alan musiał zadowolić się drugim miejscem przyjeżdżając 6 sekund za zwycięzcą i z przewagą ponad 20 sekund nad trzecim zawodnikiem ze Szwecji.

Rok później w zawodach Mistrzostw Czech kategorii E-60 (7 – 14 lat), w klasie Mladi zajął wysokie 5 miejsce, będąc przy tym najwyżej sklasyfikowanym debiutantem.

Również z dobrej strony pokazał się podczas finału światowego serii Easykart 60 na Włoskim torze w Castelletto di Branduzzo, do którego zdołał się zakwalifikować. Pomimo tego, że był najmłodszym zawodnikiem w całej stawce, to po biegach kwalifikacyjnych zajmował 54 lokatę na 104 zawodników do lat 14. Wynik ten pozwolił mu na start z „pole position” w finale C.

Sezon 2012 dla niespełna dziewięciolatka okazał się przełomowy. W Polsce Alan startował w dwóch seriach pucharowych, EASYKART 60 oraz BABY ROK, a także w Mistrzostwach Polski Młodzików. W całym sezonie dało to łącznie start w 56 wyścigach, z których aż 44 razy ukończył je w pierwszej trójce.

Zdobycie tytułu Mistrza Polski Młodzików E-60 (7-14 lat) mając zaledwie 8,5 lat, pozwoliło Alanowi ponownie wpisać się w historię polskiego kartingu jako najmłodszy Mistrz Polski, pobijając przy tym rekord należący do Roberta Kubicy (10 lat).

Włoski team Emilia Kart obecnie zabiega oto, aby Alan w przyszłym sezonie startował w mistrzostwach Włoch reprezentując ich barwy, gdyż uważają, iż Polak ma ogromną szansę zdobyć ten tytuł prezentując tak wysoki poziom swoich umiejętności w tak młodym wieku.  

Koło Naukowe Nawigator

W dniach 14 – 21 Maja 2010 r. odbyła się, zorganizowana przez Koło Naukowe Nawigator Wyprawa Naukowa do International Hydrographic Organization. MH Automatyka była jednym ze sponsorów tej wyprawy.
W wyprawie udział wzięło 9 studentów kierunku Nawigacja Transport Morski, członków KN Nawigator  oraz przedstawiciel katedry Nawigacji Wydziału Nawigacyjnego dr Andrzej Szklarski.

Celem Wyprawy była wizyta w Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej, której siedziba mieści się w księstwie Monaco. Ze względu na bardzo duże koszty noclegów w Monaco, zdecydowano, że wyprawa odbędzie się na jachcie morskim (Bavaria 44), a przy okazji przeprowadzone zostanie szkolenie żeglarskie.

Główny cel wyprawy został osiągnięty w poniedziałek 17 Maja. Jeden z dyrektorów IHO przyjął członków wyprawy w siedzibie organizacji biurze mieszczącym się na terenie przepięknej mariny i zarazem głównego portu Monte Carlo. Podczas wizyty kpt. Gorziglia przedstawił studentom prezentację dotyczącą działalności IHO, projektów oraz wizji przyszłościowych i spraw z jakimi organizacja boryka się obecnie. Wykład trwał ok. 2 godzin oraz zakończył się żywą i interesującą dyskusją na temat przyszłościowych rozwiązań w rozwoju hydrografii.

21 Maja oddano jacht agencji czarterowej oraz powrócono do Polski. W czasie całej wyprawy jacht Bonnie przepłynął 411 mil morskich, a średnia prędkość wyniosła 5,5 węzła. Odwiedzono 3 kraje (Francja, Włochy, Monaco) i 5 portów: Genova, Menton Garavan, Calvi, Loano, Finale Ligurie. Poza głównym celem wyprawy, wizytą w IHO, przeprowadzono szereg szkoleń z zakresu żeglarstwa, nawigacji, oceny sytuacji meteorologicznej, samodzielnego pełnienia wacht etc. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia miast z typowo morską tradycją. Odwiedzono m.in. dom Krzysztofa Kolumba w Genui.