Modernizacja wirówki do warzyw

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma MH Automatyka Sp. z o.o. dokonała modernizacji wirówki do warzyw. Warzywa po poszatkowaniu i po wypłukaniu zostają poddane procesowi wirowania. Dzięki osuszeniu z wody, termin przydatności do spożycia pakowanych warzyw, ulega wydłużeniu.

Wirówka składa się z transportera załadowczego, komory wirującej oraz transportera odbierającego. Elementy te są zasilane przez przemienniki częstotliwości. Stare przemienniki częstotliwości zostały wymienione na nowe z oferty Schneider Electric. Do zasilania transportera załadowczego zastosowano przemiennik ATV12H075M2. Do zasilania transportera odbierającego zastosowano przemiennik ATV12H037M2. Do zasilania wirówki zastosowano trójfazowy przemiennik częstotliwości ATV71HD75N4. 

Ze względu na cykliczną prace wirówki, rozpędzanie–zatrzymywanie, do przemiennika podłączony jest rezystor hamujący. Wydzielana na nim jest moc, przekazywana z silnika do przemiennika podczas hamowania. Przemiennikami częstotliwości steruje sterownik programowalny. Zadawane są sygnały start i stop, kierunek wirowania oraz prędkość pracy. Do ustawiania parametrów pracy (czasów i prędkości itp.) wykorzystano panel operatorski. 

Please follow and like us:
Tweet
Pin Share

INNE REALIZACJE

back to top
RSS
Follow by Email
Twitter
Tweet